Halloween ve ŠD

V pondělí 30.10. jsme si vyzdobili velkou třídu a 31.10. jsme začali náš Halloweenský týden plný her, soutěží, tanečků, legrace a dobrůtek. Některé děti si přinesly kostým z domu, ostatní měly svojí vyrobenou masku z papíru. Podařilo se nám i z Nikolase B. s pomocí toal. papíru udělat mumii. Do našeho halloweenského řádění se zapojily také p. asistentky, kterým děkujeme za pomoc. Děti si odnesly za soutěže domů diplomy, balónky, drobné odměny a dobrou náladu.

Flešková Martina, vychovatelka

fotogalerie zde


Odpoledne s baťůžkem - hledání pokladu

Ve středu 28.6. 2023 jsme se vydali k Rychvaldským rybníkům hledat poklad. Cestou jsme hledali schované lístečky s úkoly, které jsme plnili. Zazpívali jsme si, udělali pár dřepů, objali svého kamaráda, určili polohu, kde se nacházíme a další. Trochu nám i zapršelo, tak jsme vytáhli pláštěnky a pokračovali v hledání. Došli jsme až k rybníku Kališčok a tam jsme našli nápovědu, kde je poklad ukrytý. Všichni jsme začali hledat a poklad se nám podařilo najít. O poklad jsme se rozdělili a část jsme vzali s sebou zpět do družiny pro děti, které s námi na výpravu nešly. Všem se hledání pokladu líbilo a také jsme se hezky prošli. Děkujeme p. asistentkám Beátce T. a Irence D. za pomoc při hledání pokladu.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Olympiáda

V úterý 23. 5. 2023 jsme si na školním hřišti uspořádali menší sportovní olympiádu. Děti závodily v běhu, hodu míčkem do dálky a ve skoku z místa. Všem dětem se závodění líbilo, některé děti si disciplíny vyzkoušely i několikrát. Všem se ve sportovních disciplínách dařilo. Přidaly se i p. asistentky Katka K. a Terezka Š., které některým dětem pomáhaly. Za odměnu všechny děti dostaly diplom a medaili. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak znělo Coubertinovské heslo, zakladatele novodobých olympijských her, které se nám podařilo naplnit.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Karneval

Ve čtvrtek 2. 3. 2023 jsme v naší družině měli karnevalové radovánky, na které se děti moc těšily. Všechny děti měly pěkné masky, byli tam dva Spidermani, dva čarodějové Harry Potter, dva čertíci, mimoň, princezna Elza, zpěvák a řepa. Děti v maskách přivítal šašek, kočička a dáma v dobovém kostýmu. Karneval jsme si všichni moc užili, děti si zatančily, vyzkoušely různé soutěže na stanovištích i hry na zručnost a pohotovost. Během her a tance měly děti občerstvení. Po karnevalových radovánkách si děti odnesly domů diplom, medaili a odměny v kelímku šaška, který si sami předem vyrobily. Děkujeme p. asistentce Hance G. a Katce K. za pomoc.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Vánoční besídka

Ve středu 21.12. jsme v naší školní družině měli Vánoční besídku, děti našly pod stromečkem drobné dárečky, ze kterých měly radost. Nejdříve jsme si připomněli vánoční zvyky a tradice, krájení jablka, pouštění lodiček a házení pantoflí. Pak jsme u stromečku zazpívali koledu a zatančili vánoční taneček, který jsme si připravili. Zazpívali jsme si i koledy s doprovodem klavíru. Během naší besídky měly děti i menší pohoštění. Domů si děti odnesly kromě svých dárečků, které dostaly i dárečky, které vyrobily v družině pro rodiče. 

Děkujeme p. asistentkám Beátce T. a Irence D. za pomoc.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Mikulášská nadílka

V pondělí 5.12. k nám do školní družiny přišel Mikuláš s čertíkem a andělem. Děti Mikulášovi zazpívaly a zatančily tanečky, které si pro něj připravily. Mikuláš je za jejich snahu pochválil a všechny děti obdaroval balíčky. Děti si po Mikulášské nadílce zahrály různé čertovské hry a soutěže. Zatančily si na čertovskou diskotéku a dostaly i menší občerstvení. Děti si Mikulášskou zábavu užily a odnesly si domů nejen balíčky, ale i drobné odměny. Děkujeme p. asistentce Renátce L. a Evičce B. za pomoc při Mikulášské nadílce.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Halloween ve ŠD

V pondělí 31.10. se v naší školní družině konal Halloween. Všechny děti se na něj moc těšily, připravily si masky z domova nebo si masky v družině vyrobily. Nejdříve se masky představily, i p. asistentky - Renátka L., která byla za hodnou čarodějku a Evička B. za královnu černé magie Zlobu. Během našeho halloweenu jsme si zahráli bowling s dýní, shazovali pyramidu duchů míčkem, ovázali jsme toaletním papírem 3 mumie na čas, skládali puzzle ducha, tancovali s koštětem a zahráli si židličkovou soutěž. Zatančili jsme si i zazpívali strašidelné písničky pro děti, vyrobili jsme i strašidelné svícny domů. Během našeho halloweenského řádění dostaly děti občerstvení a sladkosti za splněné soutěže. Na závěr si děti domů odnesly diplomy, drobné odměny a balónky. Halloweenu se zúčastnili - Adámek Kocur, Vašík, Jiříček, Péťa, Adámek Kazík, Lubošek, Adámek Komínek a Nikolka.

Všem se halloween líbil, děkujeme p. asistentkám za skvělou pomoc.

fotogalerie zde


Odpoledne s baťůžkem

Ve středu 22.6. se děti z obou oddělení školní družiny vydaly na vycházku k nedalekým Rychvaldským rybníkům. Cestou jsme hledali označená místa, kde byly schované papírky s úkoly. Děti plnily úkoly a otázky z prvouky, českého jazyka a matematiky. Také jsme si protáhli tělo a zazpívali písničky. Na konci trasy se děti rozeběhly k místu, kde byl uschovaný poklad za splněné úkoly. Nalezený poklad jsme si všichni spravedlivě rozdělili. Na zpáteční cestě jsme ještě mohli obdivovat krásu koupajících se koní. Vycházka se nám vydařila. Děkujeme za pomoc p. asistentkám Renatě L. a Věrce K.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Sportovní olympiáda

Ve čtvrtek 26.5. se uskutečnila sportovní olympiáda školní družiny na školním hřišti. Děti z obou oddělení se utkaly v běhu, hodu do dálky a skoku z místa. Po těchto třech disciplínách si děti vyzkoušely ještě hod míčem do koše, slalom s florbalovou hokejkou a štafetu s olympijským ohněm. Všechny děti se moc snažily a bojovaly podle pravidel naší sportovní olympiády - Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, nepodvádět a pomáhat druhým. Sportovní olympiáda se nám vydařila, i počasí nám přálo. Další den děti dostaly za odměnu diplomy a medaile. Děkujeme za pomoc p. asistentkám Renatě L., Lucce B. a Hance G., které nám pomáhaly.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Krabice od srdce

V pátek 18.3. 2022 jsme se v našem 2. oddělení školní družiny zapojili do sbírky pořádané Diakonií ČCE a TV Nova Krabice od srdce pro děti prchající před válkou. Protože v našem oddělení jsou samí chlapci a jen jedna dívka, rozhodli jsme se udělat radost holčičce z Ukrajiny. Do krabice jsme pro holčičku nachystali puzzle, pexeso, omalovánky, vodové barvy, štětce, bublifuk, kvarteto, míček, plastelínu, kostky a gumové bonbóny. Některé děti přinesly dárečky z domu, další nakreslily obrázky. Nikolka za všechny děti napsala holčičce vzkaz, kde jsme jí popřáli, ať se jí v naší zemi líbí a podepsali jsme se. Věříme, že se jí vše co jsme pro ní přichystali bude moc líbit a udělá jí to radost. Pro její maminku jsme do krabice dali andílka pro štěstí. Krabici od srdce přichystali Jeník, Adámek, Jiřík, Nikolas, Vašík, Vojta, Románek a Nikolka.  Krabice byla předána na sběrném místě u Hypermarketu Albert v Orlové.

Martina Flešková

fotogalerie zde

 

« | 1 2 3 | »