Odpoledne s baťůžkem

Ve středu 22.6. se děti z obou oddělení školní družiny vydaly na vycházku k nedalekým Rychvaldským rybníkům. Cestou jsme hledali označená místa, kde byly schované papírky s úkoly. Děti plnily úkoly a otázky z prvouky, českého jazyka a matematiky. Také jsme si protáhli tělo a zazpívali písničky. Na konci trasy se děti rozeběhly k místu, kde byl uschovaný poklad za splněné úkoly. Nalezený poklad jsme si všichni spravedlivě rozdělili. Na zpáteční cestě jsme ještě mohli obdivovat krásu koupajících se koní. Vycházka se nám vydařila. Děkujeme za pomoc p. asistentkám Renatě L. a Věrce K.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Sportovní olympiáda

Ve čtvrtek 26.5. se uskutečnila sportovní olympiáda školní družiny na školním hřišti. Děti z obou oddělení se utkaly v běhu, hodu do dálky a skoku z místa. Po těchto třech disciplínách si děti vyzkoušely ještě hod míčem do koše, slalom s florbalovou hokejkou a štafetu s olympijským ohněm. Všechny děti se moc snažily a bojovaly podle pravidel naší sportovní olympiády - Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, nepodvádět a pomáhat druhým. Sportovní olympiáda se nám vydařila, i počasí nám přálo. Další den děti dostaly za odměnu diplomy a medaile. Děkujeme za pomoc p. asistentkám Renatě L., Lucce B. a Hance G., které nám pomáhaly.

Martina Flešková

fotogalerie zde


Krabice od srdce

V pátek 18.3. 2022 jsme se v našem 2. oddělení školní družiny zapojili do sbírky pořádané Diakonií ČCE a TV Nova Krabice od srdce pro děti prchající před válkou. Protože v našem oddělení jsou samí chlapci a jen jedna dívka, rozhodli jsme se udělat radost holčičce z Ukrajiny. Do krabice jsme pro holčičku nachystali puzzle, pexeso, omalovánky, vodové barvy, štětce, bublifuk, kvarteto, míček, plastelínu, kostky a gumové bonbóny. Některé děti přinesly dárečky z domu, další nakreslily obrázky. Nikolka za všechny děti napsala holčičce vzkaz, kde jsme jí popřáli, ať se jí v naší zemi líbí a podepsali jsme se. Věříme, že se jí vše co jsme pro ní přichystali bude moc líbit a udělá jí to radost. Pro její maminku jsme do krabice dali andílka pro štěstí. Krabici od srdce přichystali Jeník, Adámek, Jiřík, Nikolas, Vašík, Vojta, Románek a Nikolka.  Krabice byla předána na sběrném místě u Hypermarketu Albert v Orlové.

Martina Flešková

fotogalerie zde

 

Karneval

V pondělí 14. 2. 2022 se uskutečnil ve Školní družině Karneval. Děti se na něj moc těšily, předem si vyrobily své karnevalové masky, diplomy a vyzdobily si třídy. Některé děti si masky přinesly z domova. Děti si užily spoustu her, soutěží a tance. Soutěžily např. v přenášení ořechů na lžičce, židličkové, podlézání lana, hra na ostrovy, hledání střevíčků, tanec s balónky. Nechybělo ani občerstvení a drobné odměny. Všichni si odnesli domů nejen dobrou náladu, ale i balónky, diplomy a medaile. Karneval jsme si moc užili. Mnohokrát děkujeme za pomoc p. asistentkám Beátce Twardzikové, Petře Kantkové a Věrce Kopeňové.
Martina Flešková
fotogalerie zde

 


Projektový den školní družiny

Dne 7. 6. 2021 se v naší školní družině uskutečnil projektový den „Příroda nás baví“. Výtvarná akce začala v 13.00 hodin. Na začátku jsme dětem vyprávěly motivační pohádku o zemi, kde se usmívají zvířata, stromy i květiny. Nejprve si děti vytvořily na akvarelovém papíru pozadí vodovými barvami. Po zaschnutí barev pracovaly s černou tuší, kterou rozfoukávaly tak, aby vytvořily strom. Potom si nabarvily různé listy ze stromů akrylovou barvou a otiskly je na výkres. Ve skupinkách si děti namalovaly kamínky akrylovou barvou. Vytvořily z nich berušky, včelky, vosy, motýlky, housenky a jiné obyvatelé hmyzí říše. Potom si pomoci bramborových tiskátek a temperových barev vytvořily čtyřlístky, kytičky a travičku. Také si nabarvily květinky vystřižené z obalu na vajíčka. Po zaschnutí namalované kamínky dolepily na výkres a vznikl kouzelný les. Nakonec jsme šli na návštěvu do kouzelné země (výstava obrázků) a děti byly odměněny drobným dárečkem a sladkostmi. Na závěr bychom chtěli poděkovat Olze Žákové, která pro nás zrealizovala krásné výtvarné odpoledne a asistentkám Lucií Bačové a Evě Balonové za pomoc při projektovém dni.

Vychovatelky: Marcela Šokalová a Martina Flešková

Fotogalerie zde


Olympiáda ke Dni dětí

Dne 1.6.2021 proběhla na školním hřišti Olympiáda ke Dni dětí. Děti z obou oddělení ŠD se utkaly v běhu, skoku do dálky a hodu granátem. Všem se moc dařilo. Po rozdání diplomů a odměn si děti na hřišti vyzkoušely soutěže na různých stanovištích. Bylo to přetahování lanem, hod míčkem do krabice, trasa na chůdách, hod kroužky na cíl a nakonec opičí dráha. Všem se Den dětí líbil, děti byly spokojené, domů si odnesly drobné odměny a balónky. Děkujeme za pomoc p. asistentkám Lucii Bačové a Petře Kantkové.

Fotogalerie zde


Den matek

Děti z obou oddělení Školní družiny si pro své maminky připravily dáreček, přáníčko a básničku k jejich svátku. Tvoření je moc bavilo, byly šikovné a těšily se, až si své výrobky budou moci vzít domů mamince. Děti z 1.oddělení si vyrobily kytičku z krepového papíru, děti z 2.oddělení si připravily pro maminky srdíčko z Kera hmoty. Všem se jejich výrobky moc povedly.
Fotogalerie zde

Zimní tvoření

Fotogalerie zde


Podzimní tvoření

Fotogalerie zde


Aktivity k projektovým dnům školní družiny

Oba projektové dny provázely přípravné aktivity ve školní družině. Děti si v rámci projektu využití ICT vyhledaly na noteboocích informace o Archeoparku v Chotěbuzi a o Světě techniky v Ostravě. Žáci využili také webové stránky Mapy.cz, Školákov, kde načerpali mnoho informací. Společně s dětmi jsme vytvořili plakát o příchodu Slovanů na naše území a plakát dopravní prostředky. Po návratu jsme ve školní družině vyhotovili pracovní listy a v rámci pracovních činnosti vytvořili džbánky z trhaného papíru a dopravní prostředky z papírových krabiček a ruliček.

Fotogalerie zde


« | 1 2 | »