Tělesná výchova ve III.B

Publikováno: /červen, 2022/

Po celý školní rok se děti v hodinách tělesné výchovy velmi snažily. Naučily se spoustu nových cviků a vylepšili své dovednosti. Nechybělo ani zaměření na gymnastiku. Naučily se kotoul vpřed, vyzkoušely si skoky na trampolíně i odrazy z malého můstku, dále jsme procvičovali rovnováhu a balancovali na lavičce či overballu v sedě. Na videoukázce se děti seznámily s moderní gymnastikou a pak si samy vyzkoušely manipulaci s míčem, s kruhy a v měsíci červnu nechyběly ani venkovní kreace se stuhou.

Bc. Marie Šidlová

fotogalerie zde


Výlet do Dinoparku VIII. B

Publikováno: /červen, 2022/

V úterý 28. 6. jsme s dětmi vyrazili do DinoParku Ostrava. Počasí nám ze začátku přálo. Děti si mohly prohlédnout dinosaury v životních velikostech, poslouchat jejich zvuky. Velkou radost jim udělalo krmení koz v Mini ZOO. Pak nám začalo pršet, tak jsme se projeli DinoExpresem. Promáčení, ale spokojení jsme utíkali na autobus. Děkujeme i některým maminkám, že tento výlet se rozhodly absolvovat s námi. I když nám počasí moc nepřálo, tak jsme si užili spoustu legrace.

Mgr. Iveta Koštialiková, Alena Russnáková, Beata Twardziková

fotogalerie zde


Školní výlet do Karviné

Publikováno: /červen, 2022/

Nastal červen a s ním i čas výletů.  My jsme se rozhodli v rámci školního výletu cestovat do historické Karviné. Žáci V. B se nemohli dočkat pondělí 27.6.2022. To jsme s batohy na zádech vyjeli autobusem do Karviné. Doprovod nám dělala paní asistentka Marcela Benešová a společně s námi jeli i žáci z II.B s paní učitelkou Evou Balonovou.

V Karviné jsme došli na náměstí, kde jsme si prohlédli historické budovy, kašnu, zámek, kostel Povýšení svatého Kříže, odpočinuli si a pochutnali na zmrzlině. Potom jsme pokračovali do zámeckého parku Boženy Němcové, který byl založen v roce 1804 v anglickém slohu po empírové přestavbě zámku Fryštátu. Nejvíce se dětem líbilo v dětském koutku ve stylu slovanského hradiště. Největší atrakce byla k našemu velkému zklamání uzavřena z bezpečnostních důvodů, ale i tak si žáci užili houpaček, klouzaček a prolézaček. Posvačili jsme a vydali se do zookoutku. Čas rychle plynul a výlet se chýlil ke konci. Cestou zpět jsme míjeli malebný potok Mlýnka, obdivovali vzrostlé stromy a krásu parku. Žáci si mohli průběžně opakovat učivo přírodovědy a vlastivědy v reálném světě. Prošli se, proběhli, vyzkoušeli si svoji obratnost a zdatnost. Výlet byl slunečný, hravý a naučný. Rádi se do Karviné vrátíme.

PhDr. Jarmila Nelhübelová, třídní učitelka

fotogalerie zde