Návštěva divadla – II. A

Dne 6. 12. jsme navštívili divadelní představení Obušku z pytle ven. Dětem se pohádka líbila. Naučili se novou písničku, která se v pohádce několikrát opakovala: „Já s písničkou jdu jako ptáček.“ Čekání na autobus jsme využili k prohlídce dřevěného betlému, který byl v DKO nainstalován.
Mgr. Jana Gvuzdová

Fotografie zde


Advent ve II. A

Adventní čas chápeme jako dobu přípravy na Vánoce.
Naše třída se letos chystá na vánoční besídku, pečení perníčků a výstavku výrobků s vánoční tematikou. Připomněli jsme si vánoční zvyky a tradice a pustili jsme se do práce.
Ze slaného těsta jsme vyráběli, sušili a zdobili svícínky. Z perníkového těsta jsme vykrajovali a pekli perníčky. Na výstavce se pochlubíme výrobky z papíru, šišek, oříšků a dřeva. Všichni pracovali s velkou chutí a zaujetím.
Mgr. Jana Gvuzdová

Fotografie zde


Mikuláš s čertem ve speciálních třídách.

Ve čtvrtek 5. prosince přišli žáky speciálních tříd opět po roce  navštívit Mikuláš s čertem. Děti se  předvedly, jak krásně umí tančit, zpívat a recitovat a za odměnu za ta krásná vystoupení dostaly balíčky se sladkostmi a ovocem. Mikuláš byl potěšen, čert nikoho nestrčil do pytle a všechny děti byly spokojené, že si odnesly plno dobrot a hezkých zážitků z příjemně stráveného dopoledne.
Mgr. Radka Kamýčková, Radomíra Duszková

Fotogalerie zde


Projekt – Advent začíná v VI.B

Projekt – Advent začíná v VI.B
    Již před začátkem adventu jsme motivovali děti ke sběru podzimních přírodnin. Nasbírané kaštany, žaludy, bukvice i ořechy se nám hodily k tvorbě adventních věnců, na jejichž výrobě se děti podílely a měly z toho radost. Každé vyprávění o blížícím se adventu s nadšením poslouchaly, protože prosinec v nich vyvolává opravdu velké emoce. Na začátek adventu jsme nacvičili besídku pro rodiče, která měla velký úspěch. Také na výtvarných a pracovních činnostech se žáci rádi podíleli (přáníčka, Mikuláš, andělé, čerti…), protože očekávání Vánoc je kouzelné. Velký dřevěný Betlém jsme si prohlédli v Domě kultury v Orlové. I výzdoba města, svítící stromy a nazdobené výlohy se dětem líbily. Blížící se Vánoce očekávají děti s velkou radostí.
Mgr. Jana Raszková

Fotogalerie zde


Projektový den VIII. A - tř. 8. - 9.

Výchova k práci a zaměstnanosti

Dne 28. 11. 2019 proběhl u vycházejících žáků ve třídě VIII. A projektový den, tentokrát na téma Výchova k práci a zaměstnanosti.Povídali jsme si o tom, jak vyplnit přihlášku na učiliště, jaký si vybrat studijní obor, jak je důležité něco umět a něčemu se naučit. Žáci si vyzkoušeli, jak se chovat u přijímacího pohovoru a jak sestavit svůj vlastní životopis. Vyústěním projektového dne byla návštěva OU Dakol, kde probíhal den otevřených dveří. Žáci si na vlastní oči mohli prohlédnout prostory učiliště a seznámit se konkrétně se všemi učebními obory, na které se mohou přihlásit.

Mgr. Šárka Janalíková, VP

 


CANISTERAPIE

28. 11. 2019 proběhla další lekce canisterapie, které se zúčastnili žáci speciálních tříd.

Mgr. Iveta Koštialiková

Fotografie zde


PODZIM VE SPIRÁLE

Každé roční období má své kouzlo, ale to podzimní hraje všemi barvami. Stejné je to také na nástěnce ve škole, kde je vystavena tvorba žáků VI. a VII. B.

Rodiče vždy ocení výtvory svých dětí, což je velká motivace pro jejich další tvorbu.

Dny ve Spirále jsou pro naše žáky velkým zpestřením a to nejen pro výtvarnou a pracovní činnost, ale také pro další aktivity, které toto zařízení nabízí.

 

Dne 25. 11. Ivana Valčáková

Fotografie zde


Akce třídy V. A

Dne 18.11. 2019 se žáci třídy V.A učili smažit palačinky. Do práce se aktivně zapojily všechny děti.
Podařilo se nám udělat dobré jídlo, na kterém jsme si nakonec všichni pochutnali.
Zdeňka Sebroňová, třídní učitelka a Martina Flešková, asistentka
Fotografie zde

Tvoření z přírodnin VIII. B

 

21. 11. 2019 se žáci speciální třídy zúčastnili „Tvoření z přírodnin“ v DDM v Orlové.

Mgr. Iveta Koštialiková


Komiksový workshop

Dne 14. 10. 2019 se žáci III. a IV. A třídy zúčastnili Komiksového workshopu. Akce MAP II proběhla v prostorech Městské knihovny v Orlové. Žáci se zde setkali s tvůrci komiksů pro děti a mládež a v úvodu se formou besedy seznámili s pravidly tohoto literárního  žánru, jak vlastně komiks vzniká. Poté se prostřednictvím připravených pracovních listů pokusili splnit jednotlivě zadané úkoly a v závěru byli všichni odměněni malými dárky. Všem se akce líbila a protože je komiks u dětí oblíbený, bylo toto setkání pro ně přínosem.

tř. uč. Martina Siwiecová

Fotografie zde


« | 1 2 3 4 5 | »