Vánoční dílničky v DDM

Vánoční dílničky v DDM
Dne 17. prosince žáci VIII. B třídy ZŠ speciální navštívili vánoční dílničky.
Vyráběli přání, baňky z papírových ruliček i skořápkové lodičky se svíčkou. Nejvíce je ale zaujalo lití olova. Během tvoření poslouchali koledy a popíjeli punč, který pro ně připravily pracovnice domu dětí a mládeže. Poděkovali jsme malými dárečky za příjemně strávené dopoledne a popřáli všem krásné Vánoce.
Mgr. Iveta Koštialiková
Fotografie zde

Pečení cukroví

Žáci VIII. B třídy ZŠ speciální si předvánoční čas zpříjemnili pečením cukroví pro rodiče na besídku. Každý si vyzkoušel vykrojit různé tvary. Společnými silami jsme cukroví slepili a nazdobili.
Při pečení jsme poslouchali koledy a povídali si o Vánocích.
Mgr. Iveta Koštialiková

Fotografie zde


BAVÍME SE NAVZÁJEM

Adventní čas mají děti ZŠS spojen nejen s očekáváním Vánoc, nadílky, radosti a pohody, ale také se zábavou. Zábava ve smyslu vzájemného obohacení a potěšení.
Již dlouhou řadu let se účastníme akce pořádané DDM a městem Orlová s názvem Bavíme se navzájem. Děti se zdravotním postižením se pilně připravují, nacvičují, zkoušejí, aby jejich vystoupení před ostatními dětmi bylo poutavé, zábavné a současně něžné až dojemné. Tomu napomáhá i vhodně zvolená hudba. Nejinak tomu bylo i letos. Každé vystoupení diváky zaujalo, roztleskalo, možná i chytilo za srdíčko.
Děti se snažily a byly opravdu báječné. Hallelujah, Zima i písně Karla Gotta provázely tanec bílých andělíčků, radujících se dětí i roztomilých včeliček. Děti sklidily potlesk a byly odměněny mikulášským balíčkem. Viděly vrstevníky z tanečních kroužků při náročných a perfektně zvládnutých vystoupeních. Zamávaly rodičům do objektivů fotoaparátů a rozešly se s očekáváním brzkých Vánoc.
Děkujeme dětem za jejich snahu. Děkujeme zaměstnancům DDM a města Orlové za příjemnou atmosféru a skvělou organizaci. Děkujeme paní učitelkám a asistentkám za odvedenou práci.
Přejeme všem krásné Vánoce!!!
15. 12. 2019    M. Šnokhousová
Fotografie zde

PŘEDVÁNOČNÍ POHODA V MATEŘSKÉ ŠKOLE LESNÍ

Ve středu 11. 12. jsme byli ve speciální třídě MŠ Lesní. Jsou zde vzdělávány děti předškolního věku převážně s vadami řeči různého charakteru. Spolupráce mezi těmito dvěma subjekty je velmi inspirující a obohacující. Společné setkání ve třídě Včeliček bylo velmi příjemné, panovala zde vánoční atmosféra a na své si přišly všechny naše smysly. Viděli jsme krásně vyzdobené prostory celé mateřské školy, poslouchali a zpívali jsme koledy, společně tvořili ozdoby z papíru, ochutnali perníčky a vzájemně si předvedli svůj program na vánoční besídku pro rodiče. Těšíme se na velikonoční setkání v dubnu, které bude tentokrát u nás v Základní škole Jarní 400, Orlová-Poruba.
Dne 11. 12. 2019
Mgr. Ivana Valčáková
Fotografie zde

HLASY PRO NAŠEHO ANDĚLA

Vánoční výstava v Domě kultury města Orlová je v plném proudu. Žáci VII. B byli podpořit svými hlasy anděla, kterého s pomocí vytvářeli.
V sále však byla spousta krásných andělíčků a my šťastným výhercům předem blahopřejeme.
Mgr. Ivana Valčáková
Fotografie zde

VÝSTAVA V DKMO

V úterý 10. prosince žáci VIII. B třídy navštívili TRADIČNÍ VÁNOČNÍ VÝSTAVU v DKMO. Během výstavy si prohlédli dřevěný betlém, krásné vánoční ozdoby. Zapojili jsme se do hlasování „ O nejhezčího anděla“. Děkujeme i paní Pustelníkové, která našim žákům věnovala moc dobré perníčky.
Mgr. Iveta Koštialiková

Fotografie zde


SLAVNOSTNÍ VÁNOČNÍ OBĚD

V pondělí 9. prosince si žáci VIII. B třídy vyzkoušeli, jak náročné je připravit dobrý oběd. S pomocí škrábali brambory, obalovali řízky. Podařilo se nám udělat dobrý vánoční oběd, na kterém si všichni pochutnali.
Mgr. Iveta Koštialiková

Fotografie zde


Divadelní představení Obušku z pytle ven

6. 12.2019  navštívili žáci III.B divadelní představení Obušku z pytle ven v DKMO. Klasická pohádka na motivy K. J. Erbena byla tentokrát v muzikálovém podání, což se našim žákům velmi líbilo. Pobrukovali si písničky spolu s herci a v závěru si známou píseň „Já s písničkou jdu jako ptáček“ zazpívali z plných plic. Už nyní se těšíme na další pohádku.
PhDr. Jarmila Nelhübelová


Mikuláš s čertem

V pátek 6.12.2019 se chodbami školy proháněl čert. Jeho čertoviny tišil milý anděl. Přestože žáci tvrdili, že se čerta vůbec nebojí, v očích se jim zrcadlily obavy. Ty jim zaplašil hodný Mikuláš, který se na ně usmíval a za hezkou písničku či básničku je obdaroval balíčkem se sladkostmi.  
PhDr. Jarmila Nelhübelová


Andělské tvoření

V rámci projektové výuky vyráběli žáci III.B anděly do školní soutěže „Andělé a andílci“.
Dorazili do školy v andělských a čertovských barvách. Během výuky  si povídali o vánočních tradicích a  hlavně tvořili. Náramně si to užívali pod vedením   paní učitelky Jarmily Nelhübelové a pedagogické asistentky Marianny Sokolové. 
Nejzdařilejší žákovský výtvor bude reprezentovat naši třídu v soutěži O nejhezčího anděla,  která se bude konat v prosinci  v  rámci vánoční výstavy v DKMO.
PhDr. Jarmila Nelhübelová
Fotografie zde

« | 1 2 3 4 5 | »