Návštěva divadelního představení v DKMO

Dne 14.01.2020 žáci speciálních tříd navštívili divadelní představení s názvem „Velká dobrodružství malého brouka“, které se konalo v Domu kultury města Orlová. Vystoupení samotné pojednávalo o broučkovi, který se vydal do světa hledat štěstí, kdy toto nakonec našel doma a to u své berušky. Příběhem nás rovněž provázely krásné písničky, představení se všem velice líbilo.
Radomíra Duszková
Fotografie zde


ŽIVÁ KNIHOVNA II

  V rámci MAP II se vybraní žáci naši školy zúčastnili akce s názvem ŽIVÁ KNIHOVNA II. Besedovat s lidmi, kteří i přes svůj handicap, dokáží žít, pracovat, sportovat a radovat se ze života byli žáci 2. stupně. Akce se uskutečnila 17. 12. 2019 v městské knihovně Orlová.

Mgr. Pavlína Marečková

Fotografie zde


Vánoce 4. A

V pátek 20. 12.  jsme si předvánoční dobu zpříjemnili projektem,
věnovaným nejkrásnějším svátkům v roce. Nejprve jsme si nazdobili
slavnostní tabuli. Děti nachystaly cukroví a společně se pustily do
výroby dalšího občerstvení. Zvlášť děvčata byla velmi šikovná a aktivně
se zapojila do výroby šneků z listového těsta. Práce jim šla pěkně od
ruky a za chvíli se ve třídě 4. A linula vůně pečeného těsta. Pak již
byl čas připomenout si vánoční tradice, rozkrojit jablíčko, zazpívat si
české koledy a ochutnávat. Každý ze zúčastněných byl obdarován malým
dárkem a tak na závěr se všichni potěšili při jeho rozbalování. 

Fotografie zdetř. uč. Martina Siwiecová


Vánoční pětiboj

Dne 20. 12. proběhlo v tělocvičně naší školy tradiční setkání Vánoční
pětiboj. Žáci 3.A a 4.A si v pěti sportovních disciplínách poměřili své
schopnosti a dovednosti. Všichni si společné setkání užili a odměnou za
jejich výkony jim byla sladká odměna a diplom.

tř. uč. 4.A Martina Siwiecová

Fotografie zde


Projektový den VÁNOCE VIII. B

Vánoce už netrpělivě přešlapují za dveřmi a my jsme si dobu těšení zpříjemnili projektem, který jsme věnovali těmto svátkům.
Vyráběli jsme postavičky z ovoce, do kterého jsme zapichovali gumové vánoční symboly a srdíčka. Povykládali jsme si o adventu, zapálili poslední svíci na našem věnci, připomněli si některé vánoční tradice a obyčeje, zazpívali si známé lidové koledy.
Vánoční čas jsme si zpříjemnili pojídáním cukroví a pitím kávičky.
Šťastné a veselé Vánoce.
Mgr. Iveta Koštialiková
Fotogalerie zde

Vánoční posezení s rodiči

Dne 19. 12. 2019 si žáci VIII. B třídy ZŠ speciální spolu s třídní učitelkou a asistenty pedagoga připravili vánoční posezení s rodiči.
Nachystali jsme cukroví, vysmažili řízky. Nechyběly ani dárečky pod stromečkem. Během besídky jsme si všichni povídali, ochutnávali připravené dobroty a poslouchali koledy.
Krásné předvánoční dopoledne jsme zakončili rozdáváním dárečků pro děti i rodiče a popřáli všechno nejlepší v roce 2020.
Děkuji všem rodičům a babičkám za výborné cukroví a paní Wozničkové Pejchalové za pomoc při zařizování dárečků pro děti.
Třídní učitelka Mgr. Koštialiková Iveta 
Fotogalerie zde

Vánoční besídka v IX.B a VII.B ZŠS

Znáte to. Nacvičování, kontrola všech potřebných pomůcek, přečtení scénáře znovu a znovu, spouštění CD s hudbou, příprava pohoštění, úklid herny a její výzdoba. A pak je tu den D. Otevírají se dveře a vchází rodiče, prarodiče, sourozenci i další hodní lidé, kteří se starají o děti. Všichni jsme v očekávání, jak to děti zvládnou, jak se bude vystoupení líbit. Pak už běží jedno číslo za druhým - pohybové vystoupení, taneček, koledy, pohádka, říkanka - a je tady závěrečná úklona a potlesk, úsměvy a možná i nějaká slzička dojetí. Děti se rozcházejí s ručně vyrobenými dárečky k rodičům. Jsou šťastné, všechno se podařilo. A i kdyby ne, nevadí. Pro ty, kteří mají děti rádi, jsou úžasné takové, jaké jsou. A teď už pouštíme dveřmi Vánoce, těšíme se na dárky, cukroví, pohádky a spoustu lásky. Tak šťastné a veselé!
M.Šnokhousová

Fotografie zde


Bavíme se navzájem

DDM v Orlové pořádá každoročně krásnou akci Bavíme se navzájem. Žáci ze III.B sice nevystupovali, ale obdivovali hudební i taneční vystoupení dětí. Výkony všech vystupujících ocenili potleskem.
Vánoční výstava v DKMO
Cestou z DDM do školy jsme se zastavili i v DKMO, kde probíhala vánoční výstava. Žáci si koupili vánoční výrobky od vystavovatelů, obdivovali krásné ruční práce, ochutnali sušená jablíčka i hrušky. A hlavně dali svůj hlas tomu nejkrásnějšímu andělíčkovi. A že jich tam bylo. 
PhDr. Jarmila Nelhübelová

Vánoční besídka IX.A

V úterý 17.12. se uskutečnila třídní vánoční besídka pro rodiče, kde se žáci prezentovali se svým vystoupením. Atmosféru blížících se svátků umocnila vůně skořicového čaje, rodiče rovněž ochutnali upečené cukroví. Na závěr při poslechu vánočních koled, byli svými dětmi obdarováni vlastnoručně vyrobeným dárkem. Bylo to velmi příjemné posezení, které rodiče uvítali v tomto vánočním shonu.
Dne 18.12. Radomíra Duszková

Fotografie zde


NÁVŠTĚVA BÝVALÝCH ŽÁKŮ VE SPECIÁLNÍCH TŘÍDÁCH ZŠ JARNÍ

Dne 17. 12. jsme ve třídách VII. a IX. B uvítali uživatele NDZ Duha v Orlové.  Někteří z nich byli našimi bývalými žáky a tak se úterní dopoledne neslo nejen ve svátečním, ale i vzpomínkovém duchu. Scházíme se pravidelně dvakrát za rok. V zimním období navštěvují oni nás, v červnu se pak sejdeme na jejich velké zahradě plné stromů. Letos jsme jim předvedli vánoční pásmo koled, písní a tanečků, vyprávěli si o Vánocích a zavzpomínali, jaké to bylo, když ještě chodili do školy.
Přejeme všem krásné Vánoce!
Dne 18. 12.  Mgr. Ivana Valčáková
Fotografie zde

« | 1 2 3 4 5 | »