Projekt VII. B ke DNI DĚTÍ

Ani jsme nevěřili, že ještě tento projekt uskutečníme, ale stalo se.

Do třídenního projektu jsme zařadili soutěživé hry, výtvarnou tvorbu k tématu, v tělocvičně školy vytvořili velkou překážkovou dráhu, kde se každý den vracíme a procvičujeme koordinaci, vytrvalost a obratnost. Děti také zažily napětí při hledání pokladu v blízkosti školy, kreslily křídou na chodník, koupily si v obchodě nanuk a podílely se na tvorbě chlebíčků, které s chutí snědly. Za splnění všech aktivit byly odměněny medailí a kornoutem dobrot. Chtěli bychom poděkovat paní U.Ondruszové za balíček sladkostí pro všechny děti a také IX. B za spolupráci a organizaci některých akcí.

 

4. 6. 2020     Ivana Valčáková

 Fotogalerie zde


VE SPECIÁLNÍCH TŘÍDÁCH JE OPĚT ŽIVO

 

Speciální třídy Základní školy Jarní v Orlové - Porubě obnovily k 1. 6. prezenční formu vzdělávání. O znovuotevření školy byl ze strany rodičů, ale také dětí, velký zájem.

Není se tedy čemu divit, že se v tak hojném počtu zase ve škole sešly.

Jak probíhá a nadále bude probíhat výuka v posledním měsíci školy? Úplně stejně, jako vždy.

Měsíc červen je věnován opakováním učiva, procházkám do přírody, hrám na školním hřišti, vyprávěním o létě a všemu, co k němu patří. Bohužel nemůžeme podpořit naše projekty, divadla, terapie, výlety aj., které jsme měli v plánu uskutečnit, ale to si všechno vynahradíme v příštím školním roce. Důležité je, že jsme se spolu po tak dlouhé době setkali a že nám je tady spolu dobře. Není nad spokojenost dětí.

Přejeme všem učitelům, aby se k nim žáci vraceli tak rádi, jako do našich tříd.

Přejeme všem, ať prožijí teplé a slunné léto ve zdraví.

Za kolektiv ZŠS

Mgr. Ivana Valčáková

Fotografie zde


Zdravíme své kamarády!

 Děti z MŠ Lesní- logopedická třída "Včeličky" pozdravují své kamarády ze ZŠ Jarní. 
Milí kamarádi, paní učitelko Ivanko Valčáková, paní asistentky. Těšili jsme se na naše velikonoční setkání, které se bohužel neuskutečnilo. Na dlouhou dobu se všechny MŠ i ZŠ uzavřely. Teď už jsme zase v naší školce, kde dovádíme, hrajeme si a už je skoro vše, jak má být. Mějte se moc hezky a už teď se těšíme na naše setkání a spolupráci.

29. 5. 2020    Bohunka Elšíková 


Den Země 2020

 

Milé děti.

Každoročně si ve škole připomínáte 22.dubna Den Země. Ve třídě si povídáte o ochraně planety Země, navštěvujete akce v našem městě, chodíte do přírody. Ani letos nemusíme na den Země zapomenout, jen jej přizpůsobíme současné situaci.

Nabízím vám několik aktivit, kterými můžete zlepšit životní prostředí ve svém okolí. Nemusíte na to být sami. Můžete do akce zapojit i své rodiče a sourozence. Samozřejmě dodržujte všechna zdravotní opatření, která jsou nyní nutná a potřebná.

Vydejte se společně zkrášlit okolí například tím, že se zúčastníte obnovy hřiště či jiného prostoru, který vám je blízký. Dále můžete na své zahradě nebo na sídlišti vysadit nové stromky a květiny. Může jít klidně i o den, kdy budete co nejméně používat domácí spotřebiče na elektřinu nebo den, kdy nepoužijete dopravní prostředek a raději se půjdete svézt na kole nebo pěšky. Vytřiďte odpad do barevných kontejnerů. Nezapomeňte, že odpadky patří do koše a ne na zem. Vystopujte doma, kde všude můžete používat ekologické žárovky a spotřebiče. Na čištění domácnosti zkuste použít ekologické čističe. A také spočítejte, kolik plastových obalů jste s rodiči za celý den vysypali do koše. Budu velmi ráda, když své aktivity vyfotíte a fotky mi pošlete na adresu mszs200@seznam.cz a my je pak umístíme na školní web. Nezapomeňte připojit jméno a třídu.

Hodně zdaru.

Marie Šnokhousová

 


Vztahy

Vážení rodiče, milé děti.

Již několik týdnů trávíte čas společně v domácím prostředí. Využijte jej. I přes náročnost současné situace jistě nezapomínáte na budování vzájemných vztahů v rodině.

Plánujte společně s dětmi, jak budete dny trávit a jakými činnostmi je vyplníte.

Každý den svěřte dětem nějakou konkrétní zodpovědnost a vysvětlete jim, že na ně v této věci spoléháte (umytí nádobí, vynesení odpadků, úklid hraček, zalití květin atd).

Přizvěte děti jako pomocníky k některým svým činnostem (vaření, natírání plotu, jarní úklid kolem domu nebo na zahradě atd.).

Ověřujte, zda se děti denně věnují domácí školní práci. Současně ponechejte dětem volný čas ke hraní. Zahrejte si společně stolní hru. S dětmi si povídejte o všem, co je zajímá. Zatelefonujte prarodičům. Nechejte dítě vyrobit dáreček pro babičku a dědu, namalovat obrázek kamarádům.

Vyjděte si společně na vycházku, dodržujte všechna nařízená opatření.

Váš společně strávený čas bude neopakovatelný, bude velmi příjemný, obohatí vás vzájemně. Ujistěte děti, že je máte rádi, ony vám vaši lásku mnohonásobně vrátí. Pokud nám ( mszs200@seznam.cz ) pošlete fotky z vašich společných aktivit, rádi je uveřejníme na webu školy.

Marie Šnokhousová


Nabídka volného pracovního místa

 

Od školního roku 2020/2021 přijmeme učitele – učitelku 1. stupně ZŠ nebo speciálního pedagoga. Požadujeme odbornou kvalifikaci.

V případě zájmu zašlete svůj strukturovaný životopis na email: zsjarniorlova@seznam.cz


Šití roušek na Jarní

Jak všichni víme, dnešní situace v České republice bohužel není lehká. Koronavirová pandemie se týká nás všech a je potřeba k této skutečnosti přistupovat skutečně zodpovědně. Znamená to tedy i dodržování nastavených pravidel, včetně povinného zakrývání úst a nosu na veřejnosti, k čemuž slouží mimo jiné také „šité roušky“.

Ihned po zavedení tohoto opatření a zjištění nedostatku těchto ochranných pomůcek se naše šikovné a obětavé asistentky pedagogů s obrovským nasazením zapojily do jejich šití svépomocí a rozhodly se tedy celostátní karanténu využít pro dobrou věc.

Touto cestou tedy posíláme velké poděkování všem rukám na šicích strojích, které denně projíždí metry látek a nezištně pomáhají s výrobou látkových roušek. Jejich solidarita a ochota šít roušky nejen pro rodiče a děti naší školy každým dnem nabírá na intenzitě a každý jejich výrobek v sobě skrývá osobní symboliku. Veselost a hravost motivů roušek mnohdy vyvolává úsměv a pozvedá dobrou náladu, která je v této době tolik potřebná snad stejně jako právě šité roušky.

Ještě jednou tedy děkujeme všem asistentkám naší školy, které se do této výzvy zapojily a pomáhají svému okolí a věříme, že společně tuto situaci zvládneme!

Duszková Radomíra

Fotografie zde


V.B zpráva pro rodiče

Zdravím žáky i rodiče V.B třídy v této nelehké době. Věřím. že se Vám všem dobře daří, máte již vypracovány úkoly, které jsem vám ve škole zadala. Jistě nezapomínáte denně 30 minut číst, opakujete si násobky čísel a již umíte vyjmenovaná slova po –b- a - l--. Máte dostatek času, tak ho účelně využijte a zapracujte na tom, co vám dělá největší potíže. Prosím rodiče o spolupráci a kontrolu dětí při domácí přípravě. V rámci vlastní iniciativy můžete využít učebnice, které doma máte a vybrat si vhodná cvičení. Protože většina z vás nemá přístup k internetu, ale jste v telefonickém spojení, vyřiďte vše ostatním.

Další úkoly k vypracování vám dodám poštou do konce příštího týdne formou pracovních listů, ty doma budete zakládat do složky a po nástupu do školy přinesete do školy. Jistě k tomu přistoupíte zodpovědně, aby se na vysvědčení neobjevily špatné známky.

Pokud máte přístup k internetu jistě víte z vyučování, že učivo lze také procvičit zábavnou formou, zvolte si k tomu výukový web Školákov. Doufám, že jste všichni v pořádku a těším se, až se zase všichni ve škole uvidíme.

 

 

Mějte se hezky a učte se!!!!! tř. uč. Viera Mojová


Informace pro II. A třídu

Informace zde


Putování za minulostí

Dne 5. 3. 2020 proběhl ve třídě IV. A projektový den s názvem „Putování za minulostí“. Žáci pracovali ve čtyřech skupinách a jejich úkolem bylo vyhledávání odpovědí na otázky týkajících se čtyř období našich dějin. Informace vyhledávali v učebnicích, odborné literatuře určené pro děti a mládež nebo na internetu. Žáci se tak dověděli mnoho zajímavostí, o které se na závěr vyučování podělili se svými spolužáky.
Mgr. Martina Siwiecová

Fotogalerie zde


« | 1 2 3 4 5 6 7 | »