Šití roušek na Jarní

Jak všichni víme, dnešní situace v České republice bohužel není lehká. Koronavirová pandemie se týká nás všech a je potřeba k této skutečnosti přistupovat skutečně zodpovědně. Znamená to tedy i dodržování nastavených pravidel, včetně povinného zakrývání úst a nosu na veřejnosti, k čemuž slouží mimo jiné také „šité roušky“.

Ihned po zavedení tohoto opatření a zjištění nedostatku těchto ochranných pomůcek se naše šikovné a obětavé asistentky pedagogů s obrovským nasazením zapojily do jejich šití svépomocí a rozhodly se tedy celostátní karanténu využít pro dobrou věc.

Touto cestou tedy posíláme velké poděkování všem rukám na šicích strojích, které denně projíždí metry látek a nezištně pomáhají s výrobou látkových roušek. Jejich solidarita a ochota šít roušky nejen pro rodiče a děti naší školy každým dnem nabírá na intenzitě a každý jejich výrobek v sobě skrývá osobní symboliku. Veselost a hravost motivů roušek mnohdy vyvolává úsměv a pozvedá dobrou náladu, která je v této době tolik potřebná snad stejně jako právě šité roušky.

Ještě jednou tedy děkujeme všem asistentkám naší školy, které se do této výzvy zapojily a pomáhají svému okolí a věříme, že společně tuto situaci zvládneme!

Duszková Radomíra

Fotografie zde


V.B zpráva pro rodiče

Zdravím žáky i rodiče V.B třídy v této nelehké době. Věřím. že se Vám všem dobře daří, máte již vypracovány úkoly, které jsem vám ve škole zadala. Jistě nezapomínáte denně 30 minut číst, opakujete si násobky čísel a již umíte vyjmenovaná slova po –b- a - l--. Máte dostatek času, tak ho účelně využijte a zapracujte na tom, co vám dělá největší potíže. Prosím rodiče o spolupráci a kontrolu dětí při domácí přípravě. V rámci vlastní iniciativy můžete využít učebnice, které doma máte a vybrat si vhodná cvičení. Protože většina z vás nemá přístup k internetu, ale jste v telefonickém spojení, vyřiďte vše ostatním.

Další úkoly k vypracování vám dodám poštou do konce příštího týdne formou pracovních listů, ty doma budete zakládat do složky a po nástupu do školy přinesete do školy. Jistě k tomu přistoupíte zodpovědně, aby se na vysvědčení neobjevily špatné známky.

Pokud máte přístup k internetu jistě víte z vyučování, že učivo lze také procvičit zábavnou formou, zvolte si k tomu výukový web Školákov. Doufám, že jste všichni v pořádku a těším se, až se zase všichni ve škole uvidíme.

 

 

Mějte se hezky a učte se!!!!! tř. uč. Viera Mojová


Informace pro II. A třídu

Informace zde


Putování za minulostí

Dne 5. 3. 2020 proběhl ve třídě IV. A projektový den s názvem „Putování za minulostí“. Žáci pracovali ve čtyřech skupinách a jejich úkolem bylo vyhledávání odpovědí na otázky týkajících se čtyř období našich dějin. Informace vyhledávali v učebnicích, odborné literatuře určené pro děti a mládež nebo na internetu. Žáci se tak dověděli mnoho zajímavostí, o které se na závěr vyučování podělili se svými spolužáky.
Mgr. Martina Siwiecová

Fotogalerie zde


KARNEVALOVÉ VESELÍ VII. B a IX. B

Poslední únorový pátek byl ve znamení písní, tanců a soutěží. Žáci prožili celé dopoledne v maskách, vzájemně si předvedli svá vystoupení a shlédli pohádku
„O Červené Karkulce“. Za pěkné masky byli odměněni medailemi a zmrzlinovým pohárem se šlehačkou.
Dne 2. 3. Ivana Valčáková a Marie Šnokhousová, tř. učitelky

Fotogalerie zde


Projekt „Z pohádky do pohádky“ a Karneval v VI.B

Poslední týden v únoru byl v VI.B ve znamení pohádky, kterou si žáci vybrali. Dětem se líbilo vyprávění O Červené Karkulce doprovázené obrázky i na PC. Děti zaujalo hudební zpracování této pohádky. Pustili jsme se do výroby kulis, sehnali masky a muzikálovou pohádku zkusili zdramatizovat. Žáky hraní bavilo natolik, že jsme na naše představení do VI.B pozvali i kamarády z ostatních tříd praktické a speciální školy. Celé vystoupení jsme nakonec spojili s karnevalem, kde nám svoje masky předvedli i žáci IV.B, VII.B, IX.B, VIII.B a V.B.

Mgr. Jana Raszková a asistentky Helena Adamčíková, Bc. Kateřina Barcuchová

Fotografie zde


Karneval VIII. B

Dne 28. 2. 2020 se uskutečnil v naší třídě karneval. Děti se proměnily v pohádkové postavy kouzelného světa pohádek. Nechyběly soutěže a tancování. Žáci si odnesli plno pěkných zážitků, sladkou odměnu a medaili na památku.

Mgr. Iveta Koštialiková

Fotogalerie zde


Canisterapie

 

Dne 27. 2. 2020 proběhla další lekce canisterapie.

Mgr. Iveta Koštialiková

Fotogalerie zde


Městské kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 27. 2. 2020 proběhlo v DDM Orlová  městské kolo recitační soutěže. Naší školu reprezentovali Matyáš J. Kováč z 2. A tř. a Kristián Sivák ze 3. tř. Oba chlapci přednášeli moc hezky, ale vítězem nemohou být všichni. Oba byli velmi šikovní a Kristián nakonec vybojoval 3. místo mezi soutěžícími druhých a třetích tříd ze všech základních škol v Orlové.
Všichni ke skvělému výkonu gratulujeme.
Fotogalerie zde

Školní kolo recitační soutěže

Dne 25. 2. 2020 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Byly vybráni žáci 1.- 5. třídy. Recitace se vydařila, všichni žáci byli moc šikovní a snažili se.
V kategorii 1. -3. tř. byl na 1. místě Kristián Sivák ze 3. tř., na druhém se umístil Matyáš Jaroslav Kováč z 2. tř. a třetí skončil Sebastian Bláha z 1. tř.
V kategorii 4. - 5. tř. se na stupních vítězů umístila Liliana Plachetková z 5. tř.
Do městského kola recitační soutěže v DDM Orlová, které se koná ve čtvrtek 27. 2. 2020 postupují a naši školu budou reprezentovat Kristián Sivák a Matyáš Jaroslav Kováč.
Fotografie zde

« | 1 2 3 4 5 6 | »