Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brněu příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven opětovně připravila pro české i slovenské žáky mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy. V září 2018 byl oficiálně zahájen 9. ročník. Do konce září se do projektu přihlásilo 1 048 škol, z toho 308 českých a 740 slovenských. Mezi českými je i našeZŠ Jarní 400 Orlová-Poruba okres Karviná, příspěvková organizace.

29. 09. 2018 jsme obdrželi vzájemné kontaktní údaje a doplňující údaje o průběhu 9. ročníku československého čtenářského projektu.V letošním školním roce 2018/2019 budeme spolupracovat Církevní základní školou Žofie Bosniakovej, Námestie hrdinov 6, 942 01 Šurany.

Naši žáci budou libovolnou technikou vyrábět záložky, které na konci října odešleme vybrané slovenské škole. Do balíčku můžeme přidat i dopisy pro slovenské děti, drobné dárečky, upomínkové předměty, obrázky, fotky, propagační materiály o škole či obci a také různé výrobky. Dětské i pedagogické kreativitě a nápadům se letos meze nekladou.

Cílem projektu je zejména podpora čtenářské gramotnosti, čtenářství a navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami.

Mgr. Rozália Cenigová, odborný garant česko-slovenského projektu popřála všem zúčastněným:„Prajem Vám, aby ste všetci pri realizácii projektu zažili veľa zábavy, dobrodružstva a aby ste objavili krásu a múdrosť kníh a nezištnú radosť z priateľstva“.

 

PhDr. Jarmila Nelhübelová