Canisterapie

Pravidelné zvířecí setkání proběhlo tentokrát s novou psí kamarádkou Lajlou. Žáci si s pejsky užili spoustu legrace, hladili je, vodili, krmily piškoty a samozřejmě polohovali.

Mgr. Iveta Koštialiková

      Vitamínový den VIII. B

Dne 19. 3. 2019 děti v rámci „Vitamínového dne“ poznávaly různé druhy ovoce i zeleniny. Sledovaly, jak se vyrábí smoothie, šťáva. Snažily se vše ochutnat.

Děkujeme pracovníkům firmy MK fruit za příjemné dopoledne s ochutnávkou.

 

Mgr. Iveta Koštialiková

   NA KAŽDOU NOŽKU DÁME JINOU PONOŽKU

ŽÁCI VIII. B SE DNE 21. 3. 2019 PŘIPOJILI K PONOŽKOVÉMU DNI A TÍM PODPOŘILI SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU.

Mgr. Iveta Koštialiková

 1. A Vitamínový den

Dne 19. 3. 2019 probíhal na naší škole v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol, tzv. „Vitamínový den“. Opět se jednalo o velmi zdařilou akci, kterou pro nás připravila firma MK fruit. Žáci měli možnost ochutnat šťávy z ovoce a zeleniny, na kterých si moc pochutnali. Děkujeme organizátorům a těšíme se na další spolupráci.

Zapsala: Balonová Soňa

   1. A Návštěva dětí z MŠ

V pondělí 18. 3. 2019 se do první třídy přišly podívat děti z MŠ Husova. Jednalo se o budoucí prvňáčky, kteří si přišli vyzkoušet, co je ve škole čeká. Děti byly moc šikovné a snaživé, zapojily se do výuky a zasloužily si za svou práci krásná razítka a malý dáreček. Také je potěšilo cvičení v tělocvičně. Věříme, že jim jejich nadšení vydrží a budou se na školu těšit i nadále. Přejeme jim hodně štěstí u zápisů do první třídy.

 

Zapsala: Balonová SoňaDUHA NA NÁVŠTĚVĚ V ZŠS

Dne 12. 3. se setkaly naše dvě organizace - ZŠS Jarní a Nestátní Denní zařízení Duha, již podruhé, v rámci projektu „Týden pro inkluzi“ ve třídě 7. a 9. B. Poprvé to bylo v Základní umělecké škole v Orlové, nyní na půdě naší školy a v červnu jsme k nim pozváni zase my. Atmosféru našeho setkání dokládá níže uvedená fotodokumentace.

 

Dne 14. 3. 2019 Mgr. Ivana Valčáková

foto-duha.pdfVýroba vajíčkové pomazánky

Dnešní den si žáci II.B vyrobili vajíčkovou pomazánku. Loupali a strouhali vajíčka uvařená natvrdo, krájeli pažitku, míchali ingredience a samozřejmě ochutnávali. Mňam.

 

Mgr. Eva Podzimková

      Karneval ve školní družině

 27. 2. 2019  jsme pořádali ve školní družině  každoroční tradiční karneval. Letos se karneval nesl v námořnickém duchu. Vypluli jsme z přístavu v dobré náladě a naším cílem bylo doplout po moři na Karnevalové ostrovy. Cestu jsme si zpestřili  různými soutěžemi, skvělou hudbou a především výbornou zábavou. Mezi zábavou a tancem jsme si udělali občas malou přestávku, abychom se občerstvili a načerpali síly na další hry.  Karnevalové masky byly letos nádherné a vůbec nebylo snadné vybrat ty nejkrásnější, proto jsme nakonec ocenili více dětí, než jsme původně předpokládali. Tímto bychom chtěli poděkovat dětem a rodičům za vzorně připravené masky na karneval. Čas utíkal velmi rychle a než jsme se naděli byl konec karnevalu. Děti si  odnesly  balónky, sladkosti a hlavně dobrou náladu sebou domů. Plavby na Karnevalové ostrovy se zúčastnily děti obou školních družin spolu s vychovatelkami Marcelou a Martinou a asistentkami Marcelou N. a Luckou B.

       Poděkování za věcný dar

Děkujeme panu Pavlu Křehlíkovi za věcný dar pro naše žáky v autistické třídě. Zakoupil jim vodní bublinkový válec v ceně 7 500,- Kč. Tato terapeutická pomůcka má velmi blahodárný vliv na psychiku dětí, působí na jejich zklidnění a relaxaci, na uvolnění od napětí. Je nedílnou součástí každé relaxační místnosti s prvky Snoezelen a slouží k rozvoji zrakové, hmatové a sluchové stimulace.                                                                   Mgr. Věra Vrlíková, ŘŠKARNEVAL A TŘI PRASÁTKA V 7. a 9. B ZŠS

Karnevalové veselí si nenechali ujít ani žáci sedmé a deváté třídy ZŠS. Děti i dospělí byli oblečeni do kostýmů, třídy a chodby vyzdobené a hudba celou akci jen dolaďovala. Pro tuto příležitost si děti společně s učitelkami a asistenty pedagoga nacvičili pohádku „O třech prasátkách“, při které se všichni dobře bavili. Děkujeme paní Urszule Ondruszové za sladké pohoštění pro obě třídy, které bylo hezkou tečkou příjemně stráveného dne.

 

V Orlové dne 8. 3. 2019 zapsala Mgr. Ivana Valčáková

Fotografie zde:

karneval-foto.pdf

 ČISTOTA PŮL ZDRAVÍ

V projektovém týdnu „Čistota půl zdraví“ si žáci zopakovali nabyté vědomosti z oblasti hygieny, vyzkoušeli si v praxi, činnosti s ní spojené. Dávali prádlo a ručníky do pračky, věšeli na věšák a posléze ho vyžehlili. Při hře „ V kosmetickém salónu“ manipulovali téměř se všemi hygienickými prostředky. V teoretické části se dozvěděli o zubní péči, nutnosti mytí rukou před každým jídlem i odpovědnosti za své tělo, kterému musíme po celý život věnovat velkou pozornost, abychom byli zdrávi.

Fotografie zde:

foto-2.pdfNová pracovní místa

Od 26. srpna 2019 hledáme nové kolegy / kolegyně na pracovní pozici učitel / učitelka. Potřebujeme přijmout nové zaměstnance s vysokoškolským vzděláním v oboru učitel pro 1. stupeň základní školy a v oboru učitel pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Bližší informace získáte na ředitelství školy.         Mgr. Věra VrlíkováKARNEVAL S POHÁDKOU

V pátek 1.3. uspořádala speciální třída VI.B třídní karneval. Masky a kulisy jsme nachystali na námět pohádky O Budulínkovi. Vzhledem k tomu, že se dětem líbí muzikálová podoba této pohádky, zkusili jsme ji podle toho zahrát. Už při nácviku se žáci snažili a dramatizaci prožívali. Proto jsme v pátek pozvali na představení diváky – ostatní speciální třídy a také I.B a IV.B. Po vystoupení následoval společný tanec, zábava a pohoštění. Tak zase příští rok.

 

Za celou třídu VI.B Mgr. Jana Raszková

 

      Tvoření z papíru

Žáci VIII. B ZŠS se ve čtvrtek 28. 2. 2019 vydali do DDM v Orlové, aby si zkusili vyrobit zvířátko z papíru. Práce jim šla od ruky a domů si odnesli vyrobeného pejska, sovu a sladkou odměnu.

Mgr. Iveta Koštialiková

   Karneval VIII. B

V pátek dne 1. 3. 2019 měla třída VIII. B karneval. Žáci si užili písniček, tancování, dobrot, ale i konečné únavy.

Mgr. Iveta Koštialiková

 

     Pečení muffin

Tentokrát si žáci upekli něco sladkého a to muffiny, které mají všichni rádi.

 

Mgr. Eva Podzimková

 

    Karnevalové veselí

K únoru tradičně patří karnevalové veselí, které jsme uskutečnili také pro naší třídu II.B.

Nechyběly postavy jako Mickey Mouse, kašpárek, žabka nebo medvěd.

Žáci zdramatizovali pohádku Boudo, budko a poté si zasoutěžili. Karnevalové veselí jsme si užili a za svou účast při soutěžích a tancování všichni obdrželi diplomy, medaile a smlsli si na vlastnoručně upečených muffinkách.

 

Mgr. Eva Podzimková

        Pečení šneků

Žáci II.B v rámci pracovních činností začátkem února vyzkoušeli upéct šneky z listového těsta, které se povedly a také moc všem chutnali.

 

Mgr. Eva Podzimková

 

       Sázení semínek zeleniny

S příchodem jara žáci II.B pracovali s hlínou. Zasadili si semínka zeleniny - rajčat, paprik a okurky. Nyní již sledují, jak ze semínka vzešla malá rostlinka, které dál věnují potřebnou péči.

Mgr. Eva Podzimková

 

  Výtvarná soutěž

Každým rokem je ve školním projektu „Ovoce a zelenina do škol“ vyhlášena oblíbená výtvarná soutěž, tentokrát na téma „Malý Krokodýlek“. Také letos se naše škola zapojila a poslala ty nejkrásnější obrázky. Vyhodnocení soutěže proběhne během měsíce března 2019.

Mgr. Jiřina Mačáková

      

 Recitační soutěž – školní kolo 2019

 

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. Porota hodnotila výběr a délku soutěžního textu, paměťové zvládnutí, přednes a celkový dojem soutěžících. Podle těchto kritérií rozhodla o následujícím pořadí:

v 1. kategorii:

  1. místo – Kallo Kristián (3. třída)

  2. místo – Mižikárová Laura (3. třída)

  3. místo – Frühaufová Sara (2. třída)

ve 2. kategorii:

  1. místo – Beňáková Natálie (5. třída)

  2. místo – Turková Veronika (5. třída)

  3. místo - Turková Michaela (4. třída)

Recitovat před porotou si také vyzkoušeli žáci první třídy (Hanzlová Samanta,

Lyčková Melanie, Lúka Kristián), kteří obdrželi diplom za účast v soutěži a malou odměnu.

 

Všem recitujícím děkujeme za krásný kulturní zážitek, blahopřejeme oceněným a držíme palce těm, kteří nás budou reprezentovat v městském kole.

Zapsala: Balonová Soňa

      Karvinský talent 2019

Ke stažení zde:

karvinsky_talent_2019_propozice.pdfPololetní vysvědčení

vysvedceni.pdfSněhuláky pro Afriku postavili 9. 1. i žáci autistické třídy

Kuli, kuli, kulilá, to je koule sněhová.“

Sněhuláky pro Afriku postavili 9. 1. i žáci autistické třídy.

Mgr. Radka Kamýčková, tř. uč.Sněhulák pro Afriku 2. A

   Také žáci 2. A se s radostí zapojili do již tradiční zimní akce pod
názvem Sněhulák pro Afriku. A protože jednomu sněhulákovi by bylo smutno
a velká sněhová nadílka nám poskytla hodně stavebního materiálu, děti
postavily rovnou dva. Ukončení práce pak všichni oslavili správnou
koulovačkou.

tř. uč. Martina Siwiecová

 1. A „Sněhulák pro Afriku“

 Dne 10. 1. 2019 jsme využili příznivého počasí a zapojili jsme se do tradiční akce „Sněhulák pro Afriku“. Žáci byli pilní a s plným nasazením se vrhli do stavění sněhuláka. Jelikož mají velmi rádi pohádky, postavili krále všech sněhuláků. Po práci přišel čas zábavy a pořádná koulovačka.

 Zapsala: Balonová SoňaZimní hrátky VI.B

Mimořádnou sněhovou nadílku jsme využili s žáky VI.B k zimním hrám, které většinou poznáváme jen na obrázku. Podařilo se nám postavit sněhuláka, sklouznout se na bobech a saních a poznat, že sníh pořádně studí a je mokrý.

Mgr. Jana Raszková

   Propagace veřejné dopravy a ODISbus

Dne 21.12.2018 se uskutečnil pro žáky 4.a 5. třídy naší školy projekt „Propagace veřejné dopravy a ODISbus“, který si klade za cíl zdůraznit společenskou roli a ekologické přínosy cestování veřejnou dopravou.

Kromě interaktivní přednášky přímo v autobuse organizátoři připravili řadu souvisejících soutěží. Akce obohatila žáky o nové informace a vzbudila zájem o cestování hromadnou dopravou.

 

       OHLÉDNUTÍ ZA PŘEDVÁNOČNÍM ČASEM.

foto-predvanocni-2.pdfProjektový den VIII. B

VÁNOCE A VÁNOČNÍ ZVYKY

Vánoce už netrpělivě přešlapují za dveřmi a my jsme si dobu těšení zpříjemnili projektem, který jsme věnovali těmto svátkům.

Povykládali jsme si o adventu, zapálili poslední svíci na našem věnci, připomněli si některé vánoční tradice a obyčeje, zazpívali si známé lidové koledy.

Vánoční čas jsme si zpříjemnili pojídáním cukroví a pitím kapučína.

Šťastné a veselé Vánoce.

Mgr. Iveta Koštialiková

  Sportovní hry

V letošním školním roce se žáci, kteří mají zájem, scházejí po vyučování
v naší tělocvičně v zájmovém kroužku pod názvem Sportovní hry. Děti se
na tento kroužek, který se koná každé pondělí, velice těší a jsou
zvědavé, co nového se zase naučí. Jeho obsahem je příprava a základy
sportovních her jako je košíková, přehazovaná, vybíjená a další. Pro
zpestření jsou zařazovány i dětmi tolik oblíbené pohybové hry s pravidly.

tř. uč. Martina Siwiecová

   Vánoční pětiboj

V pondělí 17. 12. 2018 proběhla v tělocvičně naší školy sportovní soutěž
s názvem Vánoční pětiboj. Jednotlivé disciplíny této soutěže byly
vybrány tak, aby si žáci 1. A a 2. A třídy pod vedením p. uč. Soni
Balonové, Martiny Siwiecové a p. asistentek mohly poměřit své schopnosti
a dovednosti. Společně tak outěžili v 5 disciplínách jako je
přehazovaná, překážková dráha, přetahování lana, skok z místa a hod
míčem do dálky. Dětem se soutěž moc líbila a s nadšením se zapojily do
všech činností. Odměnou za jejich výkony jim byla sladká odměna a diplom.

tř. uč. Martina Siwiecová

 

   Vánoční besídka žáků 2. A

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 se uskutečnila společná vánoční besídka žáků 2.
A a jejich rodičů. Všichni se na toto setkání moc těšili a pečlivě
nacvičovali vánoční písně a básně. Děti se moc snažily a odměnou jim byl
velký potlesk. Na závěr děti předaly svým rodičům a rodinným
příslušníkům dárečky a přání, které vlastnoručně vyrobily.

tř. uč. Martina Siwiecová

  Advent na Slezskoostravském hradě

 

Pěknou předvánoční akci prožili žáci speciálních tříd v pondělí 17.prosince. Tento den jsme uskutečnili poslední výlet z projektu „Za poznáním i zábavou projedeme Ostravou“, na který jsme získali finance z Minigrantu ocelářské firmy ArcelorMittal. Cílem byl Slezskoostravský hrad, kde vystavují v adventním čase krásné Betlémy vyrobené umělci, řemeslníky nebo dětmi z různých škol. Žáci byli překvapení, z jakých materiálů se mohou Betlémy vyrobit, malé, velké, některé jako z pohádky…Všichni byli z této výstavy příjemně naladěni. Nakonec při zpáteční cestě v autobusu zněla píseň „Půjdem spolu do Betléma“, kterou si děti chtěly zanotovat.

Mgr. Jana Raszková

Foto zde:

foto-hrad-2.pdfNávštěva Těšínského muzea

V pátek 14. 12. 2018 se žáci ZŠS VIII. B a VII. B třídy vydali na návštěvu Těšínského muzea.

Vyráběli se Mikuláši, vybarvovali čerti a povídali jsme si o Vánocích.

Dětem se nové prostředí muzea velmi líbilo, proto se již těší na další setkání. Pracovnicím muzea jsme všichni poděkovali za jejich práci a popřáli hezké Vánoce.

 

Mgr. Iveta Koštialiková

Foto zde:

foto12.pdfCanisterapie

 

Poslední předvánoční canisterapii si užili žáci ZŠS.

Poděkovali jsme terapeutkám za jejich práci a popřáli jim hezké a pohodové Vánoce.

 

Mgr. Iveta Koštialiková

Foto zde:

canis-foto.pdfNÁVŠTĚVA V MŠ LESNÍ

12. prosince jsme navštívili speciální třídu v MŠ Lesní, kde již panovala vánoční atmosféra. Pro naše žáky to bylo opět příjemné setkání, na které se těšili. Vzájemně si vyměnili dárečky a společně vyrobili ozdoby na stromeček. Naši žáci předvedli dětem pohybové ztvárnění zimních a vánočních písní, zazpívali koledy a zatancovali si s dětmi u stromečku. Další setkání plánujeme na Velikonoce.

Mgr. Ivana Valčáková

Fotografie zde:

navstevav.pdfVánoční besídka v 1. A

 

Ve středu 12. 12. 2018 proběhla v naší třídě vánoční besídka pro rodiče a další rodinné příslušníky, kteří se přišli podívat, co vše si pro ně jejich prvňáčci připravili. Děti se moc snažily a celý program se jim velmi vydařil. Všichni se zaposlouchali do krásných zimních a vánočních písní a básniček. Na závěr jsme sehráli hudební divadélko pohádky Šípková Růženka. Děti předaly svým hostům vlastnoručně vyrobené dárečky a přáníčka.

Přeji všem kouzelné Vánoce a dětem splnění všech jejich přání.

Balonová Soňa

Zapsala: Balonová Soňa

  Mikuláš s čertem ve speciálních třídách

6. 12. se ve speciálních třídách ozývalo čertovské blekotání. Děti se ale bát nemusely, strašlivé čertisko hlídal hodný pan Mikuláš, který všem dětem přinesl bohatou sladkou nadílku.

Fotky zde:

fotky-mikulas.pdfBAVÍME SE NAVZÁJEM

 

Tato „inkluzivní akce“ se již dlouhodobě stala naší tradicí. Prezentujeme zde nejen svou školu, ale máme také možnost, spolu s dětmi mateřských škol (letos to byla MŠ K. Dvořáčka), s NDZ Duha, a v neposlední řadě se všemi dětmi vystupujícími pod záštitou Domu dětí a mládeže se setkat a strávit společné chvíle zábavy. V hledišti nechyběli ani rodiče, přátelé a známí účinkujících. Chtěli bychom touto cestou poděkovat Domu dětí a mládeže v Orlové za zprostředkování, organizaci, vstřícné přijetí a mikulášské balíčky pro naše děti. Moc si toho vážíme.

 

Za kolektiv ZŠ Jarní

Mgr. Ivana Valčáková

Foto:bavime-se-navzajem-foto.pdf

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Vl4rgPaYap8Mikuláš v 1. A

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 zavítali do naší třídy Mikuláš s čertem. Přestože se někteří trošku čerta báli, zvládli společně zazpívat čertí písničku. Odměnou jim byl balíček od Mikuláše. 

  Zapsala: Balonová Soňa

  Prodejní vánoční výstavka

 

Na naší škole probíhá již týden vánoční výstavka s možností zakoupení výrobků. Pro velký zájem je o týden prodloužena. Navštívit ji, udělat si radost a podpořit práci žáků můžete až do 14.12.2018 denně v době od 8,00 do 13,30 hodin.

Všichni jste srdečně zváni.

Fotogalerie zdePečení cukroví

Žáci VIII. B třídy ZŠ speciální si předvánoční čas zpříjemnili pečením cukroví pro rodiče na besídku. Každý si vyzkoušel vykrojit různé tvary. Společnými silami jsme cukroví slepili a nazdobili.

Při pečení jsme poslouchali koledy a povídali si o Vánocích.

Třídní učitelka Mgr. Iveta Koštialiková a asistentky pedagoga Alena Russnáková, Dagmar Vítková

   CANISTERAPIE

 

Proběhla další hodina canisterapie. Žáci ZŠS měli možnost opět polohovat, dávat povely, házet aport a rozdávat odměny pejskům. Na vlastní oči se přesvědčili, že nejen děti ale i pejsci musí poslouchat.

Mgr. Iveta Koštialiková

 

   Záložka do knihy spojuje školy

diplom_zalozka.pdfTýden pro inkluzi – návštěva Základní umělecké školy v Orlové – Porubě

 Ještě v rámci Týdne pro inkluzi proběhla v úterý 4. 12. akce v základní umělecké škole, kde si žáci se svými učiteli nacvičili parádní hudební představení pro naše děti ze speciálních tříd, motivované předvánočním časem. Naši žáci se tak měli možnost seznámit s hudebními nástroji, se kterými tak často nepřijdou do styku a na které si jejich kamarádi ze „zušky“ nacvičili koledy a vánoční písně. Mohli jsme tak zhlédnout a slyšet hru na zobcové a příčnou flétnu, trumpety, saxofon, housle, kytaru, klávesy a dokonce i čtyřruční hru na piano. Všichni společně jsme si zazpívali vánoční koledy a naši žáci měli možnost se doprovodit na rytmické hudební nástroje. V neposlední řadě jsme navštívili i taneční sál, kde jsme se protáhli a zacvičili si s u obrovského rybníka, ve kterém jsme chytali kapry. Celá akce byla velmi vydařená a všichni jsme si ji moc užili.

Mgr. Radka Kamýčková

Fotografie zde:

tydeni1.pdfHodnocení 9. ročníku česko-slovenského projektu

Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice

více v příloze:hodnoceni.pdfZáložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brněu příležitosti Mezinárodního měsíce školních knihoven opětovně připravila pro české i slovenské žáky mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy. V září 2018 byl oficiálně zahájen 9. ročník. Do konce září se do projektu přihlásilo 1 048 škol, z toho 308 českých a 740 slovenských. Mezi českými je i našeZŠ Jarní 400 Orlová-Poruba okres Karviná, příspěvková organizace.

29. 09. 2018 jsme obdrželi vzájemné kontaktní údaje a doplňující údaje o průběhu 9. ročníku československého čtenářského projektu.V letošním školním roce 2018/2019 budeme spolupracovat Církevní základní školou Žofie Bosniakovej, Námestie hrdinov 6, 942 01 Šurany.

Naši žáci budou libovolnou technikou vyrábět záložky, které na konci října odešleme vybrané slovenské škole. Do balíčku můžeme přidat i dopisy pro slovenské děti, drobné dárečky, upomínkové předměty, obrázky, fotky, propagační materiály o škole či obci a také různé výrobky. Dětské i pedagogické kreativitě a nápadům se letos meze nekladou.

Cílem projektu je zejména podpora čtenářské gramotnosti, čtenářství a navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami.

Mgr. Rozália Cenigová, odborný garant česko-slovenského projektu popřála všem zúčastněným:„Prajem Vám, aby ste všetci pri realizácii projektu zažili veľa zábavy, dobrodružstva a aby ste objavili krásu a múdrosť kníh a nezištnú radosť z priateľstva“.

 

PhDr. Jarmila NelhübelováXXIII. ročník Výstavy spolkové a klubové činnosti v DKMO v Orlové

8.11.2018 navštívili žáci III.B výstavu klubové a spolkové činnosti v DKMO, kde si mohli nejen zasportovat, ale také ochutnat pokrmy slovenské, polské či romské kuchyně. Rovněž měli možnost obdivovat rukodělné výrobky a nádherné exempláře na výstavě holubů a drůbeže. Užitečné pro ně byly i informace o možnostech trávení volného času v Orlové. Žáci odcházeli z výstavy s nadšením a již teď se těší na další ročník.

 AKCE V RÁMCI TÝDNE PRO INKLUZI – SPOLEČNÉ MALOVÁNÍ

V rámci akce Týden pro inkluzi jsme využili možnost nabídnuté spolupráce se ZŠ Jarní 400 v Orlové-Porubě.

Přijali jsme pozvání paní učitelky Jany Gvuzdové a 19.10.2018 navštívili třídu II.B. Strávili jsme v ní téměř dvě vyučovací hodiny, dozvěděli se spoustu informací o podzimním období, přírodě a zvířatech a následně se snažili výtvarně ztvárnit hady a ještěrky. Všichni žáci pracovali s nadšením, atmosféra ve třídě byla přátelská a milá. Děti byly spokojené a velmi ocenily zejména to, že pro ně paní učitelka vše připravila i po materiální stránce(výkresy, pomůcky, barvičky).

Moc děkujeme paní učitelce Janě Gvuzdové za její milé přivítánía úžasnou hodinu výtvarné výchovy, kterou si pro nás pečlivě připravila.

Jarmila Nelhübelová, učitelka, asistentka pedagoga Marianna Sokolová a žáci III.B ze ZŠ, Slezská 200, Orlová-Poruba« | 1 2 3 4 5 6 7 | »