Veselé zoubky v I. A

Publikováno: /červen, 2021/

Den před koncem školního roku proběhl v naší třídě projekt „ Veselé zoubky“ pod záštitou společnosti „dm drogerie markt s. r. o“. Ve dvou  hodinách se žáci zábavnou formou seznámili s tímto zajímavým programem.

První část byla zaměřena na to, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se a co je zubní kaz.

Ve druhé části zhlédli zábavně – edukační film „ Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, který je motivoval ke správné péči o zuby.

Ve třetí části získali praktické rady, které jim pomohou v každodenní péči o chrup. Co dělat, aby byly zoubky bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře.

Poslední část projektu zapojila žáky do úkolů, které plnili na interaktivní tabuli a v pracovních listech. Děti už vědí, kolik mají zoubků a jak o ně pečovat, ví, jak vzniká kaz a jak mu předejít. Snad se přestaly bát zubaře a umí si své zoubky správně vyčistit.

Na závěr se dozvěděly, že není ani tak důležité, jakou používají pastu, ale daleko důležitější je mít správný kartáček.

A tak mě napadá, že takovou aktivitu by možná potřebovali i někteří rodiče, aby si věděli rady

s volbou správných hygienických pomůcek pro své ratolesti.

Žáci dostali preventivní balíčky, které obsahovaly zubní pastu, kartáček, žvýkačky bez cukru,

přesýpací hodiny pro správnou délku čištění zoubků, plakát a domino.

Děti byly spokojené, všechny aktivity se dětem líbily.

Mgr. Jana Gvuzdová

Fotogalerie zde


VAŘÍME I ZDRAVĚ

Publikováno: /červen, 2021/

Ve škole trávíme poslední dny a chceme si je ještě užít. Proto jsme se pustili do kulinářského tvoření. S žáky 7. a 9. A jsme se naučili připravit si ovesnou kaši, kterou je vhodné zařadit do vyváženého jídelníčku a určitě ji nepohrdnete ke snídani. Ovesné vločky mají spoustu benefitů. Stabilizují hladinu krevního cukru, zvyšují činnost imunitního systému, jsou plné antioxidantů a také vlákniny.

Potřebovali jsme ovesné vločky a mléko. Na ozdobu jsme využili sezónního ovoce, čekankový sirup, topping, skořici a chia semínka. Žáci si práci rozdělili a pomáhali si. Následně si každý ozdobil kaši dle vlastní fantazie.

 Bc. Marie Šidlová.

Fotogalerie zde


OCHUTNÁVKA POKRMŮ V 7. a 9. A

Publikováno: /červen, 2021/

Po dobu 2. pololetí jsme v zeměpise se 7. A postupně brouzdali napříč Českou republikou. Učili jsme se, čím je jaký kraj významný a závěrem jsem si pro žáky připravila ochutnávky plodin typických pro dané kraje.

Nezapomněli jsme ani na práci se zeměpisným atlasem. Žákům nejvíce chutnaly lázeňské oplatky typické pro Karlovarský kraj a také Pardubický perník. Ti nejodvážlivější ochutnali i Olomoucké tvarůžky.

Všichni jsme si pochutnali a alespoň na malou chvíli se ocitli i v jiném než Moravskoslezském kraji.

 

Bc. Marie Šidlová.

Fotogalerie zde