Speciální třídy objevují taje Dětského ranče

Publikováno: /září, 2021/

I když předpověď počasí nebyla příliš příznivá, vyjeli jsme ve středu 22. 9. s batůžky plnými dobrého jídla a plni očekávání směr Hlučín. Cesta rychle ubíhala a zanedlouho jsme byli na místě. Na samotném okraji města stál veliký ranč. Po příjezdu jsme nejdříve s chutí posvačili svačinku, kterou dětem připravily hodné maminky a poté jsme se vypravili na průzkum ranče, kde se nás ujala paní průvodkyně, která nám připravila bohatý program. Ukázala nám celý areál včetně stájí, vysvětlila nám, jak to na ranči funguje, prohlédli jsme si a nakrmili zvířátka, pohladili si lamu, poníky a oslíky. V ohradách jsme našli také kozy, ovce, krocany, zajímavé slepice, kachny, husy, králíky a dokonce i klokany.

Největším zážitkem pro nás ale byla projížďka na konících. Jezdili jsme jako praví kovbojové. V další části ranče jsme našli zajímavosti z jednotlivých světových kontinentů včetně informačních tabulek. Viděli jsme například týpí s indiány, pyramidu nebo japonskou zahradu s jezírkem. Poté jsme šli prozkoumat dětské hřiště se spoustou prolézaček, houpaček a skluzavek. Na oběd jsme si opekli špekáčky a zazpívali písničky u ohně. Domů se nám vůbec nechtělo, ale co naplat. S plnými bříšky a spustou zážitků jsme se vrátili zpět ke škole.

Těšíme se na další návštěvu a chceme tímto poděkovat Nadaci OKD, která projekt "ZOOTERAPIE" podpořila a my se tak mohli vypravit do tajů ranče.

Mgr. Monika Chvějová

fotogalerie zde


Legohrátky

Publikováno: /září, 2021/

Školní rok se naplno rozběhl a děti jsou zpátky ve svých třídách. Celé prázdniny na ně čekala také stavebnice LEGO, ze které již v červnu děti tvořily "město". Stavebnice LEGO mohla naše škola nakoupit díky dotaci z Nadace OKD. Žáci nyní opět procvičují jemnou motoriku a probouzejí svou fantazii, aby již v říjnu mohli poslat fotografii nejoriginálnější stavby, kterou společně nebo jednotlivě vytvoří. Za nápad a práci budou děti odměněny. Těšte se již brzy.

Mgr. Marie Šnokhousová

fotogalerie zde


Speciální třídy zahájily školní rok ZOOTERAPIÍ

Publikováno: /září, 2021/

Krásné zářijové slunečné dopoledne strávili žáci speciálních tříd v ostravské zoologické zahradě, kterou jsme mohli navštívit díky projektu nadace OKD, “ZOOTERAPIE”. Nasedli jsme tedy do autobusu a už se jelo. V ZOO jsme se rozdělili na skupinky a šlo se na prohlídku. Jako první nás zaujaly opice, které nám předvedly parádní akrobatickou show. Dále jsme se vydali k výběhu slonů, zeber a žiraf, které nás zaujaly nejvíce. Také jsme si na chvíli oddechli a stavili se na zmrzlinu. Po svačince a zmrzlině jsme pokračovali v prohlídce k dalšímu velkému lákadlu – malým kozám. Ty se dětem náramně líbily! Dalším velkým zážitkem byla procházka pod korunami stromů s papoušky. Poté jsme si prohlédli kočkovité šelmy, ale i ty byly z horkého počasí značně unaveny. Vydali jsme se proto k vláčku, který nás celou ZOO provezl zpět ke vstupní bráně a děti se dočkaly toho, na co se těšily celý den ze všeho nejvíce – nákupu suvenýrů! Snad každý si koupil něco na památku a mohli jsme vyrazit zpět do školy. Závěrem můžeme říct, že jsme si výlet parádně užili a už teď se těšíme na další! 

Mgr. Monika Chvějová

fotogalerie zde